Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem magazynów, hal produkcyjnych, centrów logistycznych i sklepów wielkopowierzchniowych. Ich codzienne użytkowanie związane jest z ryzykiem awarii, która wymaga serwisowania i zakupu części zamiennych. Najczęściej do wózków widłowych dokupuje się: koła i opony, filtry, widły, komponenty elektryczne, baterie trakcyjne oraz fotele operatora. Cena części zamiennych do wózków widłowych uzależniona jest od ich jakości, producenta oraz tego, czy są one nowe czy używane.

Wózki widłowe, zwane również potocznie widlakami, służą do transportowania towarów na niewielkie odległości. W transporcie wewnątrzmagazynowym spełniają one bardzo ważną funkcję – wpływają m.in. na efektywność i szybkość wykonywanej pracy.

Części zamienne do wózków widłowych – co najczęściej wymaga wymiany?

Częsta eksploatacja wózków widłowych wiąże się z koniecznością serwisowania sprzętu, a co za tym idzie również wymiany niektórych jego elementów. Wśród najbardziej awaryjnych części zamiennych do wózków widłowych można wymienić: koła i opony, filtry, widły, komponenty elektroniczne, baterie trakcyjne i fotele operatora. W takiej sytuacji właściciel ma do wyboru dwie opcje: zakup nowych części do widlaków lub używanych. Zalecanym rozwiązaniem jest zaufanie firmie Still, która jest renomowanym i cenionym producentem wózków widłowych .

Części zamienne do wózków widłowych – jak oszczędzić?

Wózki widłowe są kosztowną inwestycją, co powoduje, że przedsiębiorcy, szukają oszczędności, m.in. minimalizując koszty serwisu i naprawy używanego sprzętu. Jedną z opcji jest wybór używanych części do wózków widłowych, które pozwalają zminimalizowanie kosztów o ok. 35%. Ciekawym rozwiązaniem jest oddanie zużytej części do renowacji w ramach programu wymianu Still, składającego się trzech etapów: zwrotu część, procesu regeneracji oraz ponownego oddania do użytku. Co istotne, program ten obejmuje wyłącznie części oryginalne.

Jakość części zamiennych do widlaków a ich cena

Wpływ na cenę części zamiennych do wózków widłowych ma przede wszystkim ich jakość. Najtańsze są części zamienne chińskich producentów, których nie zaleca się kupować ze względu na niską jakość i częstą awaryjność. Najlepiej postawić na sprzęt zaufanych producentów, cieszących się zaufaniem i uznaniem klientów. Opcjonalnie można kupić używane części zamienne, jednakże wiąże się to z największym ryzykiem ponownej awarii.